Kinodes alates: 29.11.2019
Filmi pikkus: 1h 36 min
Lavastaja: Andy Fickman
Osatäitjad: John Cena, Judy Greer, John Leguizamo, Keegan-Michael Key, Brianna Hildebrand
Tootja: Paramount Pictures
Levitaja: Forum Cinemas OÜ - ESTONIA
Artur: „Ma lähen hulluks! Tuled koju, leiad eest mingid kahtlased tüübid, moraalse laostumise, kaose, kahemõttelised vahekorrad, ja nüüd tuleb välja, et ema ka ... Ei, ei, millest see ometi tuleb, ja kuhu see kõik viib ...“
Kui miski pole enam võimalik, sest kõik on võimalik, siis läheb raskeks, tunneb Artur. Väga raskeks. Eriti, kui sa oled noor, andekas ja paljutõotav mees, kelle soontes pulbitsev veri lausa nõuab mässamist kõige seniolnu vastu.
Aga mille vastu mässata siis, kui maailm on juba uueks loodud, kui su enda vanemad on juba purustanud kõik sotsiaalsed normid ja ühiskondlikud konventsioonid? Kui su onu on veidrik, vanaema kirglik kaardimängusõltlane ja Edek ... Noh, Edekile tuleb lihtsalt peale passida.
Ei, sellisel maailmal pole Arturile midagi pakkuda ning nii jõuab ta ainuvõimaliku lahenduseni, mis vastuseisu võimalikuks teeb – ta otsustab taastada maailma, milles kehtivad taas kõik need reeglid, mille peal tema vanemad oma noorusmässu teostasid.
Või nagu ütleb Edek: „Ühtepuhku vastu muhku!“
Lavastaja:Ingomar Vihmar
Autor:Slawomir Mrožek
Tõlkija:Aleksander Kurtna
Kunstnik:Illimar Vihmar
Valguskunstnik:Chris Kirsimäe (TÜ VKA),
juhendaja:Margus Vaigur
muusikaline kujundaja:Ingomar Vihmar
osades:Sander Rebane, Saara Nüganen,Kleer Maibaum, Peeter Tammearu, Lii Tedre,
Jaan Rekkor, Ott Raidmets
Esietendus 25. jaanuaril 2020 Endla Teatri Küünis.
Legendaarne USA kitarrist Zakk Wylde oma uue bändiga Zakk Sabbath 10. veebruaril Rock Cafes!
Marie, Raul ja Robert Vaigla annavad Kuressaare Kultuurikeskuses ühise kontserdi 26. detsembri kell 17.
Muusikute perekond, kellest igapäevaselt ajab igaüks oma asja, naudib koosmusitseerimist. Jõulupühade ajal saavad sellest osa ka saarlased. «Pereliikmetega on hea koostööd teha, sest kõik arvestavad kõigiga,» leiab Marie. «Samas on meil suhteliselt lõtv ja vaba olemine,» kiidab Robi. «Avaldame põdemata oma arvamust. Pole kartust, et kuidas ma isale ütlen, kui miski ei meeldi.»
Vaiglate sõnul on tähtsaim omavaheline usaldus.
Raul Vaigla on vaieldamatult Eesti bassikitarristide raudvara - alati uuenev ja otsiv. Suurepärase muusikuna on ta täismahus liige mitmetes legendaarsetes bändides nagu Radar, Ultima Thule.
Marie on eelkõige tuntud kui ansambli Frankie Animals solist ja klahvpillimängija ja Robert Vaigla on popansambli Traffic kitarrist.
2019. aasta kevadel esitles uut plaati “A Better Place“. Suure panuse andsid plaadile ka Marie ja Robert. Marie on kõikide laulusõnade autor ning mitmed albumilood ongi sündinud isa ja tütre ühistööna. Marie koostöö isaga algas 2013. aastal, mil osaleti lauluga „Maybe“ konkursil Eesti Laul. Samuti leidub ühiselt loodud lugusid Raul Vaigla eelmisel albumil “Heights”(2013).
Vaigla bassinärvi äratajaks on Miles Davise 1982. aasta album “We Want Miles”, mille jooned on kergelt tabatavad ka tema värskel plaadil. Lisaks võib aimata ansamblite Ultima Thule, Radar ja Seitsmes Meel hingust uue albumi mõtlikumates meeleoludes. Bassisti sõnul peab inimese parim koht olema iseenda sees, kus mitmekülgsed eluvärvid leiavad tõelise kodu ja rahu. Kolme aasta jooksul kogunenud muljete põhjal sündinud muusikalised ideed on kujunenud paladeks, kus basskitarri võimaluste palett – fretless Ibanez, baby-bass, brasiilia ja kuuekeelne bass äratavad ellu soojalt kumava, lootusrikkust täis muusika.
Olete lahkelt kõik palutud kontserdile!
Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2019/2020 hooaja toetaja on Saaremaa Spaa Hotellid.
Facebook: Kuressaare kultuurikeskus
Pärnu Linnaorkester
Solist: Martin James Bartlett (klaver, UK)
Dirigent: Jonathan Bloxham (UK)
Kavas:
Wolfgang Amadeus Mozart | Klaverikontsert No. 23 in A major, KV 488
Felix Mendelssohn | Sümfoonia nr 3 a-moll, op. 56, „Šoti“ Felix Mendelssohn |„Merevaikus ja õnnelik sõit“, op. 27
Pilet: 15 € / 10 €
Lisainfo:
www.facebook.com/ParnuLinnaorkester
www.parnuorkester.ee
http://www.martinjamesbartlett.com
http://www.jonathanbloxham.com
XXVIII Viljandi pärimusmuusika festival
23.07-26.07.2020
Juba 27. aastat järjest toob pärimusmuusika festival Viljandisse kokku tuhandeid. Nende hulgas nii noori kui vanu, nii eestlasi kui väljastpoolt tulijaid, kes kõik tahavad rõõmu tunda ehedast elavast muusikast ja suvisest festivalimelust. Viljandi pärimusmuusika festival väärtustab tavasid, pärimust ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade ja -tuhandete vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega – ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära ja muusikaline emakeel.
Viljandi pärimusmuusika festival on:
Viljandi pärimusmuusika festival on võtnud südameasjaks olla jätkusuutlik festival, nii keskkonnahoiu, taaskasutuse ja tarbimise kui sotsiaalse jätkusuutlikkuse poolest.
KOKKUMÄNG
Kolmi kokku, nellä ühte?
Kolmi kokku kukkumaie
Nellä ühte laulamaie
Viisi viita veeretama..
(Karksi)
XXVIII Viljandi pärimusmuusika festival keskendub koostööle, hulgakesi muusika tegemise traditsioonile, kooskõlale, harmooniale, inimlikule üksteisega arvestamisele ja vastastikusele austusele.
Juba kaheksateist korda on Viljandi pärimusmuusika festivali keskmes muusikalise pärimuse mingisugune kindel aspekt või iseloomulik nähtus, millega peol osalejaid inspireerida. Oleme nautinud haaravaid rütme ning pulssi, meisterlikku soolomängu, mehelikku laulu ja naiselikku häält, uurinud muusika rolli oluliste sündmuste tähistamisel ja palju muud ... Nüüd naudime kokkumängu!*
Pärimusmuusika on alati olnud funktsionaalne, eesmärgipärane, täitnud kindlat ülesannet. Pärimusmuusika on kõlanud tantsuks, pühitsemiseks, töövaeva kergendamiseks, tee iluks jne. Kõik need on toimingud, mida võetakse ette loomupäraselt koos, ühiselt.
Näib, et üha enam tajuvad inimesed, kogukonnad, rahvad aga eraldatust - ning seda hoolimata seninägematutest võimalustest olla üksteisega kontaktis. Põhjuseid võib olla erinevaid, ent tulemusi tajuvad paljud sarnaselt. Eraldatus võib viia tõrjutuse, usaldamatuse, üksilduse, kahjuks ehk isegi vaenuni.
Pärimusmuusika on loomulik võimalus kokkusaamiseks, koos tegutsemiseks, ühte hoidmiseks. Koos muusika tegemine - laulmine ja pillimäng on kui nähtamatu võie, mis aitab inimestel üksteisest väelist tuge saada, leida rõõmu ja kooskõla nii otseses kui kaudses mõttes. Olla koos teistega, iseendaga, koos oma juurtega.
2020. aasta Viljandi pärimusmuusika festival toob osalejate ette põnevaid ja haaravaid koosmängu näiteid mitmelt poolt maailmast – nii lähedalt kui kaugelt. Olgu selleks siis Briti saarte kõrtsijämmide kultuuri hõrgud näited, Skandinaavia vuhisevad viiulipoognad, Balkani mustlaste särisevad vaskpilli-puhangud või nõiduslikud rütmikooslused ja kõlad muudest maailmajagudest. Ja mõistagi meie oma imelised regilaulud, pillikoorid, tantsuorkestrid.
Kokkumäng ja kooskõla on XXVIII Viljandi pärimusmuusika festivali programmi idee ja sõnum. Saame kokku 23. – 26. juulini 2020 Viljandis!
„Muusikasuvi Antoniuse õues“" tuleb taas! Juba 9. korda!
Tartu suvine muusikafestival "Muusikasuvi Antoniuse õues" alustab oma 9. hooajaga ning rõõmustab kuulajaid 10 värvika kontserdiga 25. juunist igal neljapäeval kuni augusti lõpuni, kokku kümme kontserti. Kontserdisari on saanud juba Tartu suve lahutamatuks osaks pakkudes kontserte igale maitsele.
Huvitavad ja armastatud esinejad pakuvad muusikasõpradele rikkalikku programmi, mis ulatub folgist rokini.